صافی کف پا می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، سن و وزن باشد و همچنین می تواند منجر به مشکلات دردناکی در کمر و پاها شود.

کف پای صاف معمولا به عنوان قوس افتاده یا فرو ریخته شناخته می شود. این یک بیماری نسبتاً شایع است که می تواند تا 30 درصد از جمعیت را تحت تأثیر قرار دهد و در 1 از 10 نفر از این افراد علائم ایجاد می کند. معمولاً هر دو پا تحت تأثیر قرار می گیرند، اما ممکن است فقط روی یک پا قوس افتاده باشد.

کف پای صاف به دلیل شرایط مختلفی از جمله آسیب، چاقی و آرتروز ایجاد می شود. افزایش سن، ژنتیک و بارداری نیز می تواند در ایجاد صافی کف پا موثر باشد. همچنین در صورت داشتن یک بیماری عصبی یا عضلانی مانند فلج مغزی، احتمال داشتن کف پای صاف بیشتر است.

یک متخصص فیزیوتراپی می‌تواند تغییرات ساده‌ای در سبک زندگی مانند تمرین‌های افزایش طول و تقویت ماهیچه‌ ها، کفش‌ ها و کفی‌ های بلند کردن قوس و تمرینات ساختن وضعیت بدن را به منظور درگیر کردن و تقویت پاها، ساق‌ها و قسمت مرکزی بدن، درمان و توصیه کند.

کسانی که صافی کف پا دارند باید با فیزیوتراپیست مشورت کنند تا مشخص شود کدام روش درمانی برای تسکین درد و بهبود مکانیک بدن بهتر است. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سروستان در پاسداران خدمات فیزیوتراپی را برای کمک به بهبود عوارض ناشی از صافی کف پا ارائه می دهند.

کفش‌هایی با حمایت قوس قابل توجه، کفی‌ها برای کاهش فشار پا، تمرین‌های کششی روزانه برای هر دو پا و ساق پا، کمپرس یخ برای کاهش التهاب و فیزیوتراپی برای اصلاح الگوهای راه رفتن برخی از راه‌های رایج برای درمان صافی کف پا هستند. فیزیوتراپ شما می تواند درمان های لازم را برای نیازهای خاص شما تجویز کند.

فیزیوتراپی و ارتز سفارشی برای صافی کف پا

این احتمال وجود دارد که فیزیوتراپ شما ارتزهای سفارشی را برای کمک به صافی کف پای شما توصیه کند. استفاده از ارتزهای سفارشی مزایای زیادی دارد، از جمله:

تسکین درد. ارتزهای سفارشی می توانند به شما در بهبود سریع درد یا آسیب ناشی از کف پای صاف کمک کنند. فیزیوتراپیست شما همچنین می‌تواند یک برنامه توانبخشی تنظیم کند که به طور خاص نیازهای شما را برطرف کند و بر کمک به بهبود هر چه سریع‌تر شما تمرکز کند. این ممکن است شامل تمرینات قدرتی و دامنه حرکتی، علاوه بر دستگاه سفارشی شما باشد.

پیشگیری از جراحی. در برخی موارد، یک ارتز سفارشی ممکن است به شما کمک کند به دلیل صافی کف پا از یک عمل جراحی تهاجمی به طور کامل اجتناب کنید. با جراحی، شما همیشه در معرض خطر لخته شدن خون، عفونت و زمان بهبودی طولانی هستید. خوشبختانه این امکان وجود دارد که یک دستگاه ارتز بتواند بدون نیاز به جراحی مشکل را برطرف کند. فیزیوتراپ شما همچنین می‌تواند تمرین‌های درمانی هدفمندی را به شما ارائه دهد که به بدن شما کمک می‌کند روند بهبود طبیعی خود را سرعت بخشد. در حالی که گاهی اوقات جراحی اجتناب ناپذیر است، اگر مشکل با یک دستگاه سفارشی قابل درمان باشد، تقریباً همیشه بهتر است نیاز به یک روش تهاجمی را از بین ببرید.

سایر مزایا

تقویت فیزیکی. انواع ارتز می‌توانند به شما کمک کنند به روش‌هایی حرکت کنید که فکر می‌کردید توانایی آن را ندارید. فیزیوتراپ شما می‌تواند به شما کمک کند تا عملکرد خود را افزایش دهید و در مورد اشکال و تکنیک‌های مناسب حرکت با دستگاه جدیدتان به شما مشاوره دهد. اگر به دنبال بازگشت به فعالیت های مورد علاقه خود هستید، احتمالاً یک ارتز سفارشی می تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند. شما و فیزیوتراپیستتان برای ایجاد یک برنامه درمانی که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند، کار می‌کنید و او به شما در افزایش قدرت، استقامت و انعطاف‌پذیری با دستگاه جدید سفارشی‌تان کمک می‌کند.

پیشگیری از آسیب. دستگاه‌های ارتوتیک سفارشی می‌توانند با اجازه دادن به بدن شما برای حرکت آزادانه‌تر و راحت‌تر به شما در جلوگیری از آسیب کمک کنند. فیزیوتراپ شما همچنین می تواند چندین تمرین مختلف را به شما آموزش دهد که می توانید با دستگاه سفارشی خود انجام دهید تا مطمئن شوید که پاهای شما همچنان قدرت و عملکرد خود را حفظ می کنند. اگر به هر دلیلی در حال نقاهت پس از یک عمل جراحی هستید، فیزیوتراپیست به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که با دستگاه جدید خود به روش‌های جدیدی مانور دهید که به شما کمک می‌کند تا فعال بمانید و در عین حال احتمال سقوط و آسیب را در طول بهبودی کاهش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید