فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سروستان در پاسداران با استفاده از تجهیزات پیشرفته و بر اساس بروزترین متدها ارائه می شود.

آسیب دیدگی در حین شرکت در ورزش، فعالیت های تناسب اندام، تمرین و مسابقات رایج است. بیشتر ورزشکاران به دلیل تکنیک های تمرینی ضعیف، عدم آمادگی جسمانی یا گرم کردن نامناسب آسیب می بینند. علاوه بر این، آسیب ها می تواند توسط عوامل دیگری نیز ایجاد شود. خستگی، تمرین بیش از حد و کم آبی بدن نیز به آسیب‌ها کمک می‌کند.

آسیب های ورزشی بیشتر در مچ پا و زانو اتفاق می افتد. صدمات ناشی از استفاده بیش از حد ممکن است زمانی رخ دهد که مکرراً به بافت های سالم فشار و استرس وارد کنید. نمونه ای از آسیب ناشی از استفاده بیش از حد، شکستگی استرسی است که معمولاً در نازک نی و درشت نی رخ می دهد. تجربه بالینی ثابت کرده است که آسیب فشار شدید عضلانی با گرم کردن نامناسب قبل از تمرین، آسیب های قبلی و خستگی مرتبط است.

گرم نکردن بدن در حین ورزش احتمال آسیب دیدگی، رگ به رگ شدن، پارگی، شکستگی استخوان و کبودی را افزایش می دهد. فیزیوتراپی به درمان آسیب های ورزشی مانند کشیده شدن عضلات کمک می کند. این زمانی اتفاق می‌افتد که ماهیچه شما بیش از حد کشیده می‌شود که باعث پارگی آن می‌شود. اگر عضله کشیده شود، درد، ضعف، تورم و سختی در استفاده از عضله را تجربه خواهید کرد.

بسیاری از ورزشکاران همچنین از پارگی رباط صلیبی قدامی رنج می برند که با نگه داشتن مفصل زانو در کنار هم، ثبات را ایجاد می کند. این آسیب زمانی رخ می دهد که شما به سرعت مسیر را تغییر دهید، به اشتباه فرود بیایید یا ناگهان توقف کنید. شما همچنین می توانید از پارگی رباط جانبی داخلی رنج ببرید که استخوان ران را به استخوان درشت نی متصل می کند. این رباط در قسمت داخلی زانو قرار دارد که در صورت حرکت اشتباه یا ضربه به زانو آسیب می بیند. آسیب های دیگر شامل شکاف ساق پا، شکستگی استرس، آرنج تنیس بازان، رگ به رگ شدن مچ پا و کمردرد است.

فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی

فیزیوتراپی یک حوزه تخصصی است که با چالش های مربوط به سلامت جسمی و حرکت سروکار دارد. بسیاری از مردم از نقش درمان فیزیوتراپی در آسیب های ورزشی آگاه نیستند.

در زیر روش های فیزیوتراپی آسیب های ورزشی وجود دارد:

جلوگیری
فیزیوتراپی برای پیشگیری از آسیب های ورزشی مفید است. حتی یک آسیب جزئی می تواند شما را از بازی دور کند. فیزیوتراپی آسیب های ورزشی نیز شامل یک برنامه تمرینی است که شما را ملزم به معاینه منظم عضلات می کند. این به پزشک اجازه می دهد تا هماهنگی، حرکت، تثبیت و دامنه عضلات را ارزیابی کند. این همچنین شامل ارزیابی خطر است که به اطمینان از سلامت مفاصل و ماهیچه ها کمک می کند. بهترین راه برای به حداکثر رساندن پیشگیری از آسیب های ورزشی، شناسایی علائم آسیب های احتمالی و معاینه آنها است.

ورزشکارانی که برای یک ورزش خاص تمرین می کنند به طور منظم از همان عضلات استفاده می کنند و این می تواند باعث استرس مکرر شود. این می تواند منجر به عدم تعادل عضلانی شود که باعث آسیب می شود.

فیزیوتراپی به ورزشکاران این امکان را می دهد که بهترین عملکرد خود را داشته باشند و همچنین با تقویت عضلات کم استفاده شده، ریکاوری را سرعت می بخشد. فیزیوتراپیست ها به بهبود انعطاف پذیری، قدرت، تعادل و ثبات کمک می کنند.

بهبود
فیزیوتراپی برای آسیب های ورزشی نه تنها برای پیشگیری، بلکه برای بهبودی نیز ضروری است. صدمات به خصوص هنگام شرکت در ورزش های سازماندهی شده، تمرینات ورزشی، فعالیت های تناسب اندام و مسابقات رایج است. برای مقابله با آسیب های ورزشی نیاز به فیزیوتراپی دارید. این به شما کمک می کند تا پس از صدمات، قدرت و انعطاف پذیری مفاصل و سایر قسمت ها را بازسازی کنید. همچنین به کنترل درد و جلوگیری از آسیب دائمی و همچنین مشکلات مکرر کمک می کند.

فیزیوتراپی با استفاده از طیف وسیعی از تمرینات حرکتی که به کاهش سفتی عضلات و مفاصل کمک می کند، به بهبود آسیب های ورزشی کمک می کند. این تمرینات روی قسمت های آسیب دیده انجام می شود. شدت آسیب شما تعیین می کند که آیا تمرینات غیرفعال یا فعال را انجام خواهید داد. تمرینات دامنه حرکتی فعال زمانی اتفاق می افتد که بیمار بدون کمک فیزیوتراپ تمرینات را انجام دهد. از طرف دیگر، تمرینات غیرفعال دامنه حرکتی زمانی اتفاق می‌افتد که فیزیوتراپیست تمرین را انجام می‌دهد در حالی که بیمار حرکات صفر را انجام می‌دهد.

متخصص فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی از ترکیبی از درمان ها و تمرینات تقویت عضلات برای بهبود عضلات ضعیف شده استفاده می کنند. متخصص برای تقویت قدرت از تمرینات استاتیک یا پویا استفاده می کند. تمرینات استاتیک ماهیچه را با شدت بالا درگیر می کند و نیازی به حرکت ندارد در حالی که فعالیت های پویا شامل حرکت است.

افزایش عملکرد
یک فیزیوتراپیست می تواند به یک ورزشکار کمک کند تا استراتژی هایی برای افزایش ظرفیت بدنی خود بسازد. فیزیوتراپی ورزشی چند بعدی است. می توان از آن برای کمک به ورزشکار برای آماده شدن برای فعالیت های ورزشی چالش برانگیز استفاده کرد. فیزیوتراپی آسیب های ورزشی به شما کمک می کند تا پتانسیل خود را در هر زمینه ای که در آن مسابقه می دهید به حداکثر برسانید.

ورزشکارانی که می خواهند عملکرد خود را افزایش دهند، باید از آسیب دیدگی جلوگیری کنند. فیزیوتراپیست ها با ورزشکارانی که آسیب دیده اند کار می کنند تا از آسیب های فیزیکی جلوگیری کنند. آنها برای تقویت گروه های عضلانی کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که حرکت و تمرینات به درستی انجام می شوند. یادگیری پیشگیری از آسیب های فیزیکی اولین ابتکار برای افزایش عملکرد ورزشی است.

مشاوره
فیزیوتراپی آسیب های ورزشی بسته به مشکلی که در آن زمان با آن دست و پنجه نرم می کنید شامل چندین روش درمانی و استراتژی های پیشگیرانه است. فیزیوتراپیست ها به جای تمرکز بر آسیب، به بدن شما به عنوان یک کل نگاه می کنند. به همین دلیل است که متخصصان به شما توصیه می کنند که چگونه با انجام تمرینات منظم و مراقبت از وزن خود، تندرستی را بهبود بخشید.

متخصص همچنین می‌تواند به شما توصیه‌های خاصی در مورد فعالیت‌های روزانه برای کاهش درد و خطر آسیب‌دیدگی بدهد. به عنوان مثال، اگر کمردرد دارید، فیزیوتراپیست در مورد وضعیت بدنی خوب، کشش بیش از حد و بلند کردن صحیح توصیه می کند.

نکات پایانی

فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی به ورزشکاران کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود بخشند، با آسیب ها مقابله کنند و درد را مدیریت کنند. فیزیوتراپیست ورزشی فقط درمان را ارائه نمی کند. او همچنین توصیه های ارزشمندی ارائه می دهد. درمان شامل تمریناتی است که به بهبود انعطاف پذیری و تقویت عضلات ضعیف کمک می کند. به طور خلاصه، فیزیوتراپیست های ورزشی به ورزشکاران کمک می کنند تا در سطح مطلوب خود باقی بمانند. آنها ارزیابی و درمان حرفه ای را ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در شریعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید